אחר

ידע

נלמד לבנות דמות סיפורית, לעצב עולם פנטסטי בעל גיאוגרפיה, היסטוריה, מערכת חוקים, מערכת אמונות ולוגיקה פנימית. לבנות הרפתקאות 'מבוכים ודרקונים'. נלמד על מיתוסים עתיקים ויצירות פנטזיה מודרניות, מאגדות הגיבורים בעולם העתיק ועד לרון וויזלי ופרסי ג'קסון. נלמד לספר סיפור. נלמד שלדמיון אין גבול והוא יכול לבנות ממלכות וגלקסיות שלמות.

מקורות ידע:

מגוון ספרי פנטזיה ומדע בדיוני: מנרניה ושר הטבעות, עשרים אלף מיל מתחת למים, דרך חולית ו'לעולם לא עולם' וכלה ב'קמע' ופרסי ז'קסון.

 

מיומנויות

ראייה ללא תמונה. שמיעה ללא קול. יציאה למסע מבלי לקום מהכיסא.

עבודה בצוות. גישור. מנהיגות. חברות ועזרה הדדית.

 תכנון מראש (האתגרים בפניהם עומדת ה'חבורה' מחייבים עבודת צוות להצלחה). כתיבת סיפור מנקודות מבט שונות. הבנת המושג 'ציר זמן' (לכל הרפתקה רקע היסטורי שמשפיעה על ההתרחשויות). יכולת תיאור מרחב. שרטוט עפי קנה מידה (במהלך המשחק, המשתתפים משרטטים בעצמם את מפת העולם). חישוביות (משחק מבוכים ודרקונים מבוסס על פעולות חשבון והסתברויות).

 

התנהגויות/ ערכים

שחרור הדמיון. כבוד הדדי.

 

דרישות הקורס:

קהל היעד (גילאים/ מאפיינים אחרים): גילאי ד-ח. אוהבי סיפורים, דמיון ועולמות מופלאים.

 

תנאי סף (ידע/ מיומנויות נדרשות): רצון להשתתף. סובלנות לאחר.

 

דרישות לימודיות (הכנת עבודות/ ש.ב./ עבודת חקר): לעיתים לא נספיק הכל במפגש ובכדי לקדם את ההרפתקה המשותפת, נצטרך להשלים דברים בבית.

 

הציוד הנדרש: 3 קוביות (ק6). מחברת (חלקה או שורות). כלי כתיבה

מה נלמד?

ידע

נפגוש ונכיר, מקרוב ומרחוק, אנשים מבוגרים וילדים מחוץ לבית הספר. אנשים עם סיפור חיים מעניין שקשור במצפה רמון, בלמידה, בגיל ההתבגרות, בהשגים אישיים, בהתגברות על קשיים, בהגשמת חלומות ועוד.

מיומנויות

נתכנן ביחד את סדרת המפגשים, אילו אנשים מעניין אותנו לפגוש ואיך אנחנו יוצרים איתם קשר ומתאמים פגישה. לפני כל שיחה נתכונן למפגש וננסח שאלות מראש. במפגש עצמו נלמד להקשיב ולקיים שיחה מלמדת ומעשירה. לאחר המפגש נשאל את עצמנו מה חדש למדנו? מה לקחנו? מה הפתיע אותנו? האם השתננו בעצמנו?

 

התנהגויות/ ערכים

הקשבה. סקרנות. הכנסת אורחים. נימוס ואדיבות. שאילת שאלות. התבוננות עצמית (רפלקציה)

 

דרישות הקורס:

קהל היעד (גילאים/ מאפיינים אחרים): גילאי ד-ח

תנאי סף (ידע/ מיומנויות נדרשות): הקשבה. התמדה בהגעה למפגשים.

דרישות לימודיות : הכנה לכל מפגש. הכנת שאלות מראש

הציוד הנדרש: ללא